Jak uratować mózg i ciało przed stresem?

O tym, że stres wpływa niekorzystnie na Twoje ciało już dobrze wiecie. Przewlekły i intensywny stres zagląda w każdy zakątek Twojego ciała-od stóp do głowy powodując migreny, bóle kręgosłupa (czujesz się, jakbyś zderzył się z pociągiem – spięty, wręcz sztywny), bóle mięśni, bóle brzucha, wzrost ciśnienia krwi, kołatanie serca, wysypka na skórze, spadek odporności i częste infekcje…
I tak jeszcze długo mogłabym wymieniać… Stop!
Czy da się uchronić ciało przed stresem? Tak, jest to możliwe.
Co zatem zrobić?

 • zacznij uprawiać sport-będę to mówić do znudzenia! Sport to najlepszy sposób na rozładowanie stresu!!! Szczególnie polecam sport, który zaangażuje Twoje myśli np. Jazda na łyżwach, aerobik, taniec (każdy inny sport będzie super!) – joga – odpręża umysł i ciało
 • kontakt z przyrodą (pójdź na spacer do lasu, przytul się do drzewa, pogłaskaj zwierzę).
 • wysypiaj się (to podstawowa potrzeba Twojego organizmu, zadbaj o komfort snu).
 • korzystaj z masażu oraz refleksologii (relaksują Twoje mięśnie, odprężą, uwolnią nagromadzoną energię. Stres powoduje sztywność mięśni, blokady mięśniowe. Jeśli nie uwolnisz nagromadzonej energii będziesz chodzić jak w pancerzu – sztywny i spięty).
 • zadbaj o prawidłowy oddech.
 • nawadniaj się-to bardzo ważne, żeby pić dużo wody!
  Co najmniej 1,5 l dziennie. – wycisz się biorąc gorący prysznic lub pachnącą kąpiel.
  PAMIĘTAJ- najpierw uwolnij energię a przy tym adrenalinę, która hektolitrami krąży w Twoim ciele pod wpływem stresu, następnie odpręż się. Tylko w takiej kolejności to ZADZIAŁA! Dasz szansę endorfinom, które poprawią Ci nastrój i uczynią Cię szczęśliwą.
  Czy te propozycje na walkę ze stresem wydają Ci się błahe? Być może są błahe ale właśnie one przyczyniają się do redukcji stresu. Nie licz na to, że pomogą Ci cudowne tabletki od stresu. To Ty sam musisz uwolnić swój stres!

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Poszukujesz specjalistycznej porady, Napisz!

Sesje indywidualne, grupowe i szkolenia biznesowe.

[FM_form id="1"]