Mamo, chodź do mnie!

Czas spędzony z mamą i tatą jest najcenniejszy dla dziecka! Będę to powtarzać stałe, żeby uświadomić rodziców, że żadna zabawka, książka czy gra na tablet nie jest równoważne z czasem poświęconym na aktywność z dzieckiem.

Używam tu słowa aktywność nie bez przyczyny.
Aktywnie, to w tym znaczeniu, angażować się w zabawę z dzieckiem,
w rozmowę, wygłupy, psoty. Spędzanie czasu z dzieckiem nie polega na siedzeniu w jednym pokoju z dzieckiem a angażowania się w swoje zadania.

Dziecko jest żądne obecności mamy i taty.

Na pewno słyszałyście nie raz – Mamo, chodź do mnie! Mamo, pobaw się że mną! A jaka jest Twoja odpowiedź – czy nie nadużywasz odpowiedzi-nie teraz, jestem zajęta, pobaw się troszkę sam.

Czy wiesz, co to znaczy dla Twojego dziecka?

Myśli, że wszystko jest ważne tylko nie ono. Mama woli oglądać serial niż bawić się że mną. Nie liczy się to, czego ja potrzebuje. Zdarza się, że dziecko zaczyna źle się zachowywać – krzyczeć, płakać, przeszkadzać bo chce w ten sposób zwrócić na siebie uwagę. Nikt nie czuję się dobrze, kiedy jest pomijany, niezauważany, odsuwany na bok.

Daj dziecku siebie bo to najcenniejsze, co możesz dać. Nie żałuj czasu swojemu dziecku. Takie zachowanie pro-dziecko sprawi, że Twoje dziecko będzie miało większe poczucie własnej wartości, będzie potrafiło wchodzić w pozytywne relacje z innymi ludźmi, pozna znaczenie emocji i empatii a Ty Drogi Rodzicu będziesz mieć szansę usłyszeć od dziecka-Jesteś najlepszą mamą na świecie! Jesteś najlepszym tatą na świecie!

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Poszukujesz specjalistycznej porady, Napisz!

Sesje indywidualne, grupowe i szkolenia biznesowe.

[FM_form id="1"]