Traktuj dziecko z czułością

Jakież to ważne jak się ze sobą komunikujemy. Jakież to ważne w jaki sposób komunikujemy się z dzieckiem. Nie tylko chodzi o to, co mówimy, ale w jaki sposób. Ton głosu, mimika, gesty są naukowo udowodnione jako znacznie przewyższające wartość słów.

Ciepły ton głosu, uśmiech na twarzy i spojrzenie pełne czułości, zainteresowania, empatii potrafią rozchmurzyć nawet najsmutniejszą buzię dziecka.

Dziecko, widząc troskę rodzica czuje się ważne, wyjątkowe, potrzebne, w zainteresowaniu. Wzbudzane są w nim pozytywne emocje, takie jak radość, satysfakcja, spokój, miłość, optymizm i nadzieja.

Wzrasta w dziecku poczucie własnej wartości oraz motywacja do działania. Rozwijana jest wrażliwość na drugiego człowieka.

Wszyscy lubimy być w centrum zainteresowania, zajęcia nami, dopieszczenia nas, zwracania na nas uwagi. tego samego, a może nawet bardziej, potrzebuje dziecko.

Jego układ nerwowy, ciągle jeszcze w rozwoju, nie wszystko potrafi zrozumieć, zinterpretować właściwie, poradzić sobie.

Postawa pełna czułości, pochylenie się nad dzieckiem i jego potrzebami, okazanie zainteresowania, pomoże dziecku prawidłowo wrastać i rozwijać inteligencję emocjonalną.

To takie magiczne- mama przytuli, pocałuje, połaskocze- i troski znikają.

Dbajmy o prawidłową relację z dzieckiem.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Poszukujesz specjalistycznej porady, Napisz!

Sesje indywidualne, grupowe i szkolenia biznesowe.

[FM_form id="1"]