Znaj swoją wartość

każdy z nas rodzi się wartościowym człowiekiem jednak poczucie własnej wartości każdy może mieć inne. Jest to subiektywna ocena, na ile wartościowym człowiekiem się czujesz. Najczęściej ta ocena jest dokonywana w porównaniu z innymi ludźmi.

Jeśli wiesz kim jesteś i czego chcesz od życia, nie wpuścisz nikogo do swojego umysłu, żeby to zaburzył.
Jeśli nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie-Kim jesteś?- masz zagwarantowane, że inni Ci to powiedzą i niekoniecznie będziesz się czuł superbohaterem.

Bądź uważny na siebie!

Nie pozwól, żeby ktoś deptał Ci po skrzydłach!

Nawet, jeśli popełniasz błędy i coś Ci nie wychodzi przeanalizuj to i wyciągnij wnioski, żeby nie powtórzyć tych błędów. Porażki dopadają każdego, nie jesteś w tym osamotniony.
Nie rozpamiętuj bez końca swoich błędów- daj sobie czas na smutek, na żałobę, na płacz i chowanie się pod kocem, a później wstań, popraw swoją koronę i weź się do działania.

Wiesz kiedy spada Twoje poczucie wartości?
-w sytuacjach kryzysowych,
-w stresie,
-kiedy nie potrafisz dokonań wyboru i podjąć decyzji,
-kiedy jesteś wyrwany ze strefy komfortu,
-kiedy dopada Cię pracoholizm
-gdy jesteś zmęczony,

  • gdy dopadają się trudne emocje (gniew, żal, frustracja)

Kiedy nad Twoja głową rozciągają się ciemne chmury a Ty nie bardzo wiesz co dalej robić, możesz poczuć się, że jesteś do niczego. Zajmij się swoimi sprawami, bo nikt inny nie zajmie się nimi tak, jak ty to zrobisz. Ty wiesz najlepiej czego chcesz. Bo Ty znasz siebie najlepiej.

Bądź proaktywny! Zrób plan działania i poruszaj się zgodnie z nim. Nie takie burze już przeżyłeś, nie takie nawałnice. Masz w sobie więcej siły niż myślisz.

Udostępnij:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest

Poszukujesz specjalistycznej porady, Napisz!

Sesje indywidualne, grupowe i szkolenia biznesowe.

[FM_form id="1"]